ROK 2012

27 XII - początek wizyty duszpasterskiej
26 XII - Święto św. Szczepana. Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu młodzieży ze Skalnika.
17 XII - spowiedź adwentowa w parafii
15 XII - Gminne spotkanie opłatkowe
6 XII - spotkanie dzieci i młodzieży ze św. Mikołajem (Skalnik godz. 17.00, Brzezowa godz. 18.00)
23 XI - odpust ku czci św. Klemensa Papieża. Słowo Boże głosi i przewodniczy sumie odpustowej ks. dr Bronisław Wyczawski.
17 XI - turniej piłki halowej dla ministrantów w Lipinkach  o godz. 9.30 (szkoły ponadgimnazjalne)
1 XI - Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja na cmentarz w Brzezowej i Skalniku. Modlitwy za zmarłych.
14 X -
XII Dzień Papieski "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Inauguracja Roku Wiary.

30 IX - Turniej piłki halowej ministrantów (w Lipinkach)
2 IX - uroczystości jubileuszowe (100. rocznica konsekracji kościoła i 5. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej): sumę o godz. 11.00 odprawił J. E. Abp Edward Nowak. Współkoncelebransami byli: ks. Jerzy Sepioł i O. Adam Kotula - Karmelita. Słowo Boże wygłosił J. E. bp Kazimierz Górny - Ordynariusz Rzeszowski. We Mszy św. uczestniczyli kapłani z Dekanatu Żmigrodzkiego, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych (Alicja Zając - senator RP, Bogdan Rzońca - poseł RP, Franciszek Miśkowicz - wicestarosta Powiatu Jasielskiego, Krzysztof Augustyn - wójt Gminy Nowy Żmigród, Radosław Kujawski - zastępaca wójta) oddziały OSP (Skalnik, Brzezowa, Kąty, Nowy Żmigród) oraz duża liczba wiernych (parafian i pielgrzymów). Oprawę artystyczną uroczytości zapewniły: schola ze Skalnika i chór SOLI DEO z Jasła. W darach ofiarnych dla potrzeb sanktuarium złożono: ornat maryjny - Wójt wraz z Pracownikami Gminy Nowy Żmigród, ornat zielony - Wicestarosta Jasielski wraz z Małżonką, kielich - rodzina Państwa Adamskich ze Skalnika. Obiad dla zaproszonych gości w Domu Ludowym w Skalniku przygotowały Panie z Koła Gospodyń.
15 VIII - Uroczstość Wniebowzięcia NMP. Parafialne święto plonów - dożynki. Sumie przewodniczył ks. inf. dr Władysław Wyszowadzki z Londynu. Współkoncelebransami byli: ks. Antoni Buczyński (rodak z diec. Lubelskiej) i ks. Zbigniew Pałka (proboszcz w Skalniku)
29 VII -
piknik rodzinny w Skalniku
17 VI -
Msza św. przy źródełku św. Wojciecha w Brzezowej
16 VI - t
urniej piłkarski LSO w Kątach  (Parafia Skalnik - I miejsce)
7 VI -
2 VI -
pielgrzymka na Jasną Górę i do Leśnowa
12 V -
bierzmowanie
4 V -
święto patronalne Straży Pożarnej - Msza św. w intencji Strażaków w kościele św. Wojciecha w Brzezowej
2 V -
wyjazd na Węgry do zaprzyjaźnionego miasta Putnok
28-29 IV -
wizyta przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z racji Niedzieli Dobrego Pasterza i Tygodnia Modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu
23 IV -
Uroczystości odpustowe w Brzezowej, suma o godz.  11.00 - przewodniczy ks. Prałat Zbigniew Ryznar
17 IV -
egzamin dla kandydatów do bierzmowania

15 IV - Msza św. na cmentarzu w Brzezowej
14 IV -
turniej piłki halowej w Lipinkach
6 IV -
poświęcenie i ustawienie krzyża  przy kościele filialnym p.w. św. Wojciecha w Brzezowej.
29 III -
gminny konkurs na "Najładniejszą, najbardziej oryginalną Palmę Wielkanocną, najładniejszą Gminną Pisankę Wielkanocną, najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną".Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród.
21 III -
Spowiedź wielkopostna
17 - 20 III -
Rekolekcje Wielkopostne (prowadzi ks. mgr Artur Michalski - parfia pw. Znalezienia Krzyża św. w Brzostku)
18 II -
turniej piłki halowej w Lipinka (ministranci - miejsce IV)

8 II - dekanalny turniej tenisa stołowego (GOK w Nowym Żmigrodzie)
15 I - Jasełka
w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skalniku.

14 I - spotkanie sprawozdawcze OSP Skalnik (z udziałem władz PSP Jasło i OSP - Gmina Nowy Żmigród)
8 I 2012r. program artystyczny z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowany przez młodzież.
21 XII - adwentowa spowiedź w parafii
6 XII - Spotkanie ze św. Mikołajem
(kościół parafialny w Skalniku godz. 17.00)

(kościół filialny w Brzezowej godz. 18.00)
23 XI - Odpust ku czci św. Klemensa Papieża i Męczennika. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. mgr Artur Kostrząb z parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle.
11 X w Skalniku i 14 X w Brzezowej młodzież przedstawiła program artystyczny "Jan Paweł II - Pamiętamy", z okazji dnia papieskiego.
11 IX - odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór. Uroczystościom odpustowym przewodniczył J.E. Bp Edward Nowak z Rzymu. Triuduum prowadził i kazanie odpustowe wygłosił ks. mgr Krzysztof Sobiecki z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dukli.