11.09.2015

Drugi dzień Triduum poświęcone było Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej Miłosierdzia. Podczas mszy św. w czasie kazania, poruszona była tematyka rodziny – „Rodzina domowym Kościołem”. Przykład świętego Józefa, jako ojca – opiekuna Jezusa, który gorliwie i dobrze wypełniał swoje obowiązki przepisane Prawem, podany został dla ojców, którzy mają prowadzić swoje dzieci do Boga. Ojciec ma być wzorem religijności dla swojego dorastającego dziecka.

O 20.30 po osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęły się modlitwy do Miłosierdzia Bożego i śpiewana Koronka.

O 21.00 w duchowej łączności z Jasną Górą odśpiewano Apel Jasnogórski i następnie ks. proboszcz przeprowadził krótkie rozważanie maryjne, które było dziękczynieniem dla Matki Bożej za wysłuchane prośby w tym sanktuarium.