17.11.2019

XXXIII Niedziela okresu zwykłego

Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich.

W sobotę obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Klemensa I, papieża i męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi ks. Stanisław Mularz, który posługuje w Bieczu. Zapraszam tradycyjnie wszystkich do udziału - dzieci, młodzież, panie do niesienia figur, strażaków z pocztami sztandarowymi ze Skalnika i z Brzezowej. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć o 11.00 we mszy św., będzie msza rano o 7.00 bez kazania. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do spowiedzi codziennie lub w dniu odpustu.

Msze św. w tygodniu o 17.00. W Brzezowej od poniedziałku do czwartku o 16.00.

/nosić odblaski wieczorem!/

W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego. Błogosławieństwo indywidualne po sumie. Zapraszam licznie dzieci i młodych.

Jutro po mszy spotkanie ministrantów. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują:

w Skalniku

– Dorota Buczyńska i Stanisława Buczyńska;

w Brzezowej

– Maria Piątek i Czesława Tocka.

Czytajmy prasę katolicką. Do nabycia są kalendarze maryjne – 2 zł.

10.11.2019

XXXII Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym.

2.     Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msza o 9.30, w Brzezowej o 8.30. Wywieśmy flagi biało-czerwone.

3.     Jan Budziaszek i Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają na koncert "Rzeszów Śpiewa Patriotycznie" 11 listopada 2019 r. o godz. 15.00 na Rynku Rzeszowskim. Wstęp wolny.

4.     W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu.

5.     W przyszłą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. O 11.00 msza św. w oprawie liturgicznej Parafialnego Zespołu Caritas.

6.     Msza św. w sobotę rano o 7.00. W Brzezowej o 16.00 w środę i w czwartek. Wypominki codziennie po mszy św.

7.     Przygotowujmy się do odpustu parafialnego ku czci św. Klemensa, który będzie w sobotę 23 listopada. Suma o 11.00.

8.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Dorota Piątek i Anna Forma; w Brzezowej – Anna Władyka i Beata Rak.

/Brzezowa/ Uważać przy wejściu na strych kościoła. Rura wentylacyjna była zgnieciona całkowicie…

9. Nasz rodak ks. Władysław Wyszowadzki (dr hab.) w lipcu br. został profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a 24 października br. prezydent Andrzej Duda odznaczył ks. Wyszowadzkiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM