3.12.2023

I Niedziela Adwentu

 

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podejmijmy jakieś postanowienia większego zaangażowania w modlitwę, np. udział w roratach z dziećmi, pomoc potrzebującym, abstynencji czy rezygnacji z rozrywek.

 

2.     W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek ad genteks. Pomoc kościołowi w potrzebie.

 

3.     Codziennie, oprócz niedziel odprawiane będą roraty, czyli wotywna msza św. ku czci Matki Bożej. Zapraszam dzieci, szczególnie te komunijne, do udziału w roratach z lampionami. Będzie też losowanie figurki i inne atrakcje. Na jutro dzieci przynoszą karteczki z odpowiedzią na 1 pytanie: Z jakiej miejscowości pochodzi Maryja?

 

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 

5.     W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P na mszę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają cudowny medalik Niepokalanej. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

6.     Msze św. w tygodniu w czwartek o 7.00 w pozostałe dni o 17.00. W Brzezowej o 15.00. w poniedziałek, środę i piątek.

 

7.     Zachęcamy do składania darów dla potrzebujących.

 

8.     W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara na cele kościelne, w tym wynagrodzenie dla organistów.

 

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Grażyna Wójcik- Teresa Miśkowicz; w Brzezowej –Rogowska Ilona, Leputa Jolanta.

 

10. Przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia w tym roku podejmują: w Skalniku Miśkowicz Edward Grażyna/ Augustyn Wioleta Zbigniew, Żrebiec Jarosław, Szeredy Krzysztof Bożena, Szeredy Roman, Słota Stanisław – Beata, Forma Jerzy Mieczysława/ Forma Krzysztof –W Brzezowej – 

 

11. Pan organista podziękowanie.
ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM