Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                       

05.07.2020

XIV Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział we mszy św. i w spotkaniach z księdzem biskupem. Dziękuję chórowi za śpiew podczas liturgii bierzmowania. Rodzicom bierzmowanych dziękuję za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony do kościoła w Brzezowej. Dziękuję Różom różańcowym za dar na potrzeby kościoła:

 2.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych, składka na WSD. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc powodzianom w naszej diecezji.

 3.     Parafialny Zespół Caritas wraz OSP w Skalniku organizuje zbiórkę rzeczy dla poszkodowanych w Trzcinicy. Potrzebne środki czystości, także mopy, wiaderka, ręczniki, ścierki, a także naczynia, sztućce, garnki oraz żywność długoterminowa, zgrzewki z wodą. Gdyby ktoś miał do oddania jakieś meble, krzesła itp. to proszę o tym poinformować. Wszystkie te rzeczy możemy składać na plebani lub w remizie strażackiej do środy włącznie.

 4.     W liturgii Kościoła w środę wspominamy św. Jana z Dukli, w sobotę święto św. Benedykta, patrona Europy,

 5.     Rozpoczęliśmy czas wakacyjny, dlatego też w tym okresie msze św. będą o różnych godzinach. W tym tygodniu: we wtorek i w czwartek rano o 7.30, w sobotę o 8.00. W pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek, w środę i w piątek o 17.00.

 6.     Jutro po mszy św. spotkanie z nowymi kandydatami do bierzmowania. Proszę wziąć indeksy.

 7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Jolanta Szmyd i Małgorzata Truty, w Brzezowej – Beata Rak i Maria Piątek.

 8.     Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej, cena 3 zł.28.06.2020

XIII Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na grób św. Piotra.

 2.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 3.     W piątek odwiedziny chorych. Proszę o potwierdzenie chorych, którzy chcą wizyty kapłana w tym miesiącu. Odwiedziny po mszy św. w Brzezowej od góry – Brzezowa.

 4.     W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.30.

 5.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża Zofii Buczyńskiej, a w Brzezowej Róża Marii Źrebiec. Składka na WSD.

 6.     Msze św. w tygodniu: w środę o 17.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek o 17.00, w środę o 15.00, w piątek o 8.30.

 7.     W środę ks. bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży (11 osób) i dokona wizytacji parafii. Msza będzie o 15.00 w Brzezowej i spotkanie z Różami i ministrantami po mszy. W Skalniku msza o 17.00 i spotkanie w kościele z Radą, z PZ Caritas, ministrantami, chórem męskim. W związku z sytuacją wirusową nie będzie innych spotkań. Na mszę św. przychodzimy w maseczkach, również młodzież do bierzmowania, świadkowie mają mieć maseczki.

 8.     Spotkanie z kandydatami do bierzmowania jutro po mszy św. Zbiórka ministrantów we wtorek po mszy św.

 9.     Dziś po sumie proszę członków Rady ze Skalnika na krótkie spotkanie.

 10. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r.

 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Grażyna Wójcik i Teresa Miśkowicz, w Brzezowej – Agnieszka Tocka i Anna Władyka.

 O porządek na cmentarzu i parkingu w lipcu dbają: Kazimierz Pykosz i Marek Chmura

 Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Sprzątających proszę o częstszą kontrolę czystości w ubikacjach na parkingu. Jest więcej turystów w tym okresie…

 12. Dziś odbywają się wybory prezydenta Polski. Proszę wziąć czynny udział i w wyborze kierować się dobrem dla całej Polski, a nie dla wybranej partii. Pamiętajmy, by zabrać ze sobą dowód osobisty i zachować przepisy sanitarne.


21.06.2020

XII Niedziela okresu zwykłego

 

1.     W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 

2.     Msze św. w tygodniu: we wtorek rano o 7.00, w piątek i w sobotę o 8.00. W pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek, w środę i w czwartek o 17.00. 

3.     W środę po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców.  

4.     W piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Msza na zakończenie roku rano o 8.00. 

5.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – rodzice młodzieży bierzmowanej, w Brzezowej – Bożena Mroczka i Maria Szeredy.


6.     Bardzo proszę o dokładną segregację i oszczędność w wyrzucaniu śmieci cmentarnych. Ostatnia faktura za wywóz kontenera wyniosła 1244,16. Przy okazji pragnę też zwrócić uwagę i prosić o kulturę ekologiczną, czyli nie wyrzucanie śmieci do rowów przy drodze. Ostatnia ulewa pokazała ile śmieci, butelek i puszek zalega w fosach…


7.     Rada Parafialna wystąpiła z inicjatywą budowy małej kaplicy cmentarnej z pomieszczeniem gospodarczym i sanitarnym. Projekt i kosztorys jest w przygotowaniu, ale już dziś proszę, by w kopertach co miesiąc składać dowolną ofiarę na ten cel lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Budowa kaplicy”. Po zatwierdzeniu projektu, powoła się komitet odpowiedzialny za budowę i przybliżony koszt inwestycji.


ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM