16.06.2019

XI Niedziela - Trójcy Przenajświętszej

1.     Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie fatimskim w miniony czwartek 13 czerwca.

2.     W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 8.00, 9.30 z główną parafialną procesją eucharystyczna do 4. ołtarzy. W Brzezowej o 13.00 również z procesją. Proszę o przygotowanie się do uroczystej procesji jak każdego roku. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, panie do niesienia figurek, panów do baldachimu i sztandarów.

3.     Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła. To jest już czas wakacji, więc zapraszam licznie dzieci. Panów proszę o niesienie baldachimu… (W tym roku proszę Róże o zbiorową mszę…..)

4.     W środę oficjalne zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Dla naszych uczniów ze SP w Skalniku msza na zakończenie roku we wtorek o 17.00.

5.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek i w środę rano o 7.00. W Brzezowej w czwartek, w piątek i w sobotę.

6.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Dorota Buczyńska i Stanisława Buczyńska; w Brzezowej – Maria Mroczka i Krystyna Mroczka.

7.     Czytajmy prasę katolicką. Mały Gość Niedzielny…

8.     Przygotowujemy się do Bożego Ciała. W tym roku Skalnik – dół – góra k/szkoły.

I – róże: Miśkowicz Weronika i Piątek Franciszek   (Szeredy Krzysztof)

II – róże: Buczyńska Zofia i Stopa Jan   (Stopa Jan)

III – róże: Miśkowicz Olga i Buczyński Tadeusz ()

IV – róże: Gronek Bernadeta, Wójcik Janina i Nadymus Wiesława ()

W Brzezowej:

I – przy remizie – róże: Miśkowicz Alicja, Miśkowicz Tadeusz

II – przy Domu Ludowym – róże: Źrebiec Maria, Mroczka Dominik

III – u p. Mroczki – róże: Mroczka Stanisław, Piątek Maria

IV – przy kościele – róże: Tocka Katarzyna i Czupa Barbara.

Róża Marii Mroczka stroi drogę przejścia Najświętszego Sakramentu.

09.06.2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1.     Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny.

2.     Jutro święto NMP Matki Kościoła. Odpust w Myscowej i w Mrukowej. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3.     W czwartek (13 VI) nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św., następnie różaniec i procesja z figurką Matki Bożej.

4.     Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek i w piątek rano o 7.00. W Brzezowej msza w środę o 17.00.

5.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Dorota Piątek i Anna Forma; w Brzezowej – Weronika Tocka i Maria Kurek.

6.     Czytajmy prasę katolicką. Dziś nowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka (3 zł) oraz gazetki misyjne.

7.     Przygotowujemy się do Bożego Ciała. W tym roku Skalnik – dół – góra k/szkoły.. Proszę w tygodniu zgłosić miejsce ustawienia ołtarzy.

I – róże: Miśkowicz Weronika i Piątek Franciszek

II – róże: Buczyńska Zofia i Stopa Jan

III – róże: Miśkowicz Olga i Buczyński Tadeusz

IV – róże: Gronek Bernadeta, Wójcik Janina i Nadymus Wiesława

W Brzezowej:

I – przy remizie – róże: Miśkowicz Alicja, Miśkowicz Tadeusz

II – przy Domu Ludowym – róże: Źrebiec Maria, Mroczka Dominik

III – u p. Mroczki – róże: Mroczka Stanisław, Piątek Maria

IV – przy kościele – róże: Tocka Katarzyna i Czupa Barbara.

Róża Marii Mroczka stroi drogę przejścia Najświętszego Sakramentu.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM