14.01.2018

II Niedziela okresu zwykłego

1.     W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2.     W piątek w diecezji uroczystość patrona św. Józefa Sebastiana Pelczara. W naszej diecezji rzeszowskiej w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.     W tygodniu msze św. o 17.00. W Brzezowej w piątek o 16.00.

4.     Zakończyłem wizytę duszpasterską. Dziękuję za przyjęcie, wspólną modlitwę i serdeczne rozmowy. Bóg zapłać też za ofiary.

5.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę zamiast kwiatów. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Anna Forma i Dorota Buczyńska; w Brzezowej – Zofia Leputa i Renata Czupa.

6.     Zarząd Wspólnoty Leśnej zaprasza na zebranie sprawozdawczo-wyborcze w sobotę 20 stycznia o godz. 18.30.

7.     Czytajmy prasę katolicką.

07.01.2018

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.     Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na WSD.

2.     Od jutra w liturgii okres zwykły.

3.     W tygodniu msze św. rano o 7.00, tylko w sobotę o 17.00. W Brzezowej nie będzie mszy w tym tygodniu.

4.     Wizyta duszpasterska w Skalniku od wtorku od godz. 13.30 – Dworzysko, w środę od 9.00, w czwartek od 14.30. Bóg zapłać za ofiary składane z racji kolędy…

5.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Zofia Buczyńska i Małgorzata Jodłowska; w Brzezowej – Wiktoria Leputa i Wiktoria Bilska.

6.     Dziękuję też wszystkim za udział w koncercie kolęd wczoraj, a także w imieniu dzieci i nauczycieli SP za ofiary złożone po jasełkach.

7.     Czytajmy prasę katolicką. W Niedzieli artykuł o MB Skalnickiej z okazji 25-lecia diecezji.

01.01.2019

I Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.     Dziś zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo dziękczynno –przebłagalne po sumie.

2.     Jutro Nowy Rok – uroczystość Bożej Rodzicielki.

3.     W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych (chyba, że ktoś chce spowiedź, proszę zgłosić)

4.     W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła. Składka przeznaczona jest na misje. Po sumie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skalniku zaprezentują Jasełka.

5.     W sobotę o 15.30 zapraszamy na koncert kolęd i do wspólnego śpiewania z parafialnym chórem męskim.

6.     Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Jest to też I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża Zofii Buczyńskiej, w Brzezowej Róża Alicji Miśkowicz. Składka na WSD w Rzeszowie.

7.     Msza św. we wtorek, w środę i w czwartek o 7.00 rano. W piątek o 17.00, w Brzezowej o 16.00.

8.     Wizyta duszpasterska: jutro od 14.00 Łęki i za kościołem, we wtorek od 14.00 Władykówka i od góry, w środę od 9.00, w czwartek od 14.30.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Edyta Buczyńska i Wiesława Stopa; w Brzezowej – Maria Źrebiec i Irena Nadymus.

10. Czytajmy prasę katolicką.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM