Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                       

27.09.2020

XXVI Niedziela okresu zwykłego   


1.     Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Błogosławieństwo indywidualne i przejście przed obrazem Matki Bożej po sumie. 

2.     We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów. 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 8.30. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. 

4.     W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o 17.30 i później msza św. W niedzielę różaniec po sumie. W Brzezowej w dniach, w których będzie msza św., różaniec prowadzony będzie przez poszczególne róże po mszy św., a w niedzielę różaniec przed mszą św. Grafik na cały miesiąc wywieszony jest na gablotce i umieszczony na stronie internetowej www.parafiaskalnik.pl 

5.     Msze św. w tygodniu o 18.00, od czwartku bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym (o 17.30). W Brzezowej msza św. we wtorek i w środę o 17.00, w czwartek i w piątek o 16.30. 

6.     W związku z nieobecnością niektórych członków Rady Duszpasterskiej spotkanie dzisiejsze przełożone jest na jutro na godz. 19.00. 

7.     We wtorek spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po mszy św. W I sobotę dla tych dzieci poświęcenie i wręczenie różańców na nabożeństwie, czyli o 17.30. 

8.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne. 

9.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Anna Borycka i Maria Nadymus;  w Brzezowej – Maria Pałka i Lucyna Opałka. 

Dyżur na cmentarzu przejmują panowie: Jacek Stoś i Adam Szmyd.  

10. Dziś zbiórka do puszek na rzecz uchodźców ze spalonego obozu na wyspie Lesbos – na prośbę Episkopatu.  

11. Czytajmy prasę katolicką. Dziś nowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka. Zapraszam też do sklepiku, gdzie możemy zakupić m.in. różańce (różne!)


W Brzezowej zostanie położony asfalt na parkingu wyżej kościoła, koszt 40 000 zł. Bardzo proszę o ofiary na ten cel od rodziny (w miarę możliwości minimum 200 zł, resztę obiecała dołożyć Wspólnota leśna). Ofiary możemy składać w kopertach podpisanych lub na konto parafii z dopiskiem „Parking”

Bank Nowy BFG S.A.
98 8642 1126 2012 1146 2705 0001

lub

BS w Rymanowie – Oddział w Nowym Żmigrodzie
98 8636 1015 2004 1602 8857 0001


20.09.2020

XXV Niedziela okresu zwykłego

 

 1.     Dziś w Dębowcu odpust ku czci MB Pojednawczyni grzeszników z La Salette.

 2.     Jutro święto św. Mateusza Apostoła, w środę wsp. św. o.Pio

 3.     Msze św. w tygodniu w środę rano o 7.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek i we wtorek o 17.00.

 4.     We wtorek msza św. i później spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 5.     W przyszłą niedzielę o 14.00 spotkanie Rady parafialnej (jeśli ktoś w nie może być obecny w tym terminie, proszę wcześniej zgłosić)

 6.     W przyszłą niedzielę (ostatnia miesiąca) wracamy do indywidualnego błogosławieństwa, z przejściem pod obrazem Matki Bożej, dla dzieci oraz wszystkich chętnych.

 7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Ewelina Stopa i Wiesława Stopa;  w Brzezowej – Jolanta Rak i Renata Opałka.

 8.     Dziś zbiórka do puszek na katolickie Radio VIA. Za tydzień zbiórka na rzecz uchodźców ze spalonego obozu na wyspie Lesbos – na prośbę Episkopatu. Zbiórka zajmie się PZ Caritas.


13.09.2020

XXIV Niedziela okresu zwykłego

 

Przeżywamy dziś odpust ku czci MB Królowej Gór. Suma odpustowa o 11.00. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez udział w Triduum Maryjnym.  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tych nabożeństwach. Dziękuję ks. Jackowi Pirogowi – proboszczowi z Sękowej – za wygłoszone dziś słowo Boże i za prowadzenie uroczystości odpustowej.

 Dziękuję za udział w dzisiejszej uroczystości Ochotniczej Straży ze Skalnika i Brzezowej ze sztandarami, Rejonowemu Kołu Pszczelarskiemu z Nowego Żmigrodu za udział ze swoim sztandarem, na którym widnieje MB Skalnicka. Dziękuję paniom niosącym figury oraz  dzieciom za udział w procesji, dziewczynkom za sypania kwiatów.. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom za piękną służbę przez całe Triduum. Dziękuję chórowi męskiemu za uświetnienie dzisiejszej liturgii śpiewem oraz panu organiście (gościnnie z Jasła p. Gałuszka).

Dziękuję wszystkim parafianom, za zaangażowanie się w modlitwy, oraz prace porządkowe. Dziękuję Wam, którzy jako pielgrzymi stajecie dziś w tym sanktuarium, aby uczcić naszą Matkę, Panią Skalnicką. Niech Maryja, Bolesna Matka, Królowa Gór wszystkim wyprasza wiele łask u swojego Syna...

 Dzisiaj w sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św.

 1.     Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek wspomnienie MB Bolesnej, w piątek święto św. Stanisława Kostki.

2.     Msze św. w tygodniu w czwartek rano o 7.00, w sobotę o 8.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek, we wtorek i w piątek o 17.00.

 3.     W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na katolickie Radio VIA.

 4.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Barbara Buczakowska i Edyta Buczyńska;  w Brzezowej – Maria Mroczka i Krystyna Mroczka.

 5.     Księża Saletyni zapraszają na uroczystości odpustowe. Plakat z programem wywieszony w gablotce.

 6.     Czytajmy prasę katolicką. Zachęcam też do kupowania pamiątek sanktuaryjnych. Stoisko znajduje się na początku kramów.. W Brzezowej zostanie położony asfalt na parkingu wyżej kościoła, koszt 40 000 zł. Bardzo proszę o ofiary na ten cel od rodziny (w miarę możliwości minimum 200 zł, resztę obiecała dołożyć Wspólnota leśna). Ofiary możemy składać w kopertach podpisanych lub na konto parafii z dopiskiem „Parking”

Bank Nowy BFG S.A.
98 8642 1126 2012 1146 2705 0001

lub

BS w Rymanowie – Oddział w Nowym Żmigrodzie
98 8636 1015 2004 1602 8857 0001


ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM