Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                       

02.08.2020

XVIII Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

 2.     W liturgii Kościoła we wtorek wsp. św. Jana Marii Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wsp. św. Dominika.

 3.     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych po mszy św. w Brzezowej.

 4.     Msze św. w tygodniu: we wtorek rano o 7.30, w sobotę o 8.00 w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w poniedziałek, w środę i w czwartek o 17.00, w piątek o 8.00.

 5.     Dziś nawiedzając kościół parafialny możemy zyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

 6.     We wtorek wyrusza 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka Na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia oraz włączenia się w nabożeństwa transmitowane przez Radio VIA.

 7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Maria Nizioł i Olimpia Mroczka, w Brzezowej – Jolanta Leputa i Wiktoria Bilska.

 Został zakupiony nowy odkurzacz do kościoła. Bardzo proszę o poszanowanie i zgłaszanie wymiany worka w odkurzaczu…

/Brzezowa/ Zakupiono nowy ornat koloru zielonego…

 8.     W zakrystii są kalendarze na nowy rok z wizerunkami Matki Bożej. Wrzesień poświęcony jest Matce Bożej Królowej Gór w Skalniku. Cena 3 zł.


26.07.2020

XVII Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziś błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej mszy św. Zbiórka do puszki na pojazdy dla misjonarzy w ramach organizowanej przez MIVA Polska.

 2.     W liturgii Kościoła w środę wsp. św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli.

 3.     W sobotę (I miesiąca) nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec wynagradzający rano o 8.00. Po południu o 15.00 msza ślubna.

 4.     Msze św. w tygodniu: w sobotę o 8.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej do piątku o 17.00.

 5.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.Różaniec przed sumą prowadzi Róża Janiny Wójcik, w Brzezowej Alicji Miśkowicz.

 6.     W przyszłą niedzielę nawiedzając kościół parafialny możemy zyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

 7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Lucyna Mroczka i Ewa Miśkowicz, w Brzezowej – Maria Źrebiec i Irena Nadymus.

 Dyżur porządkowy na cmentarzu i parkingu przejmują panowie: Władysław Gronek i Józef Wójcik.

 8.     W zakrystii są kalendarze na nowy rok z wizerunkami Matki Bożej. Wrzesień poświęcony jest Matce Bożej Królowej Gór w Skalniku. Cena 3 zł.19.07.2020

XVI Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziękuje wszystkim za udział w nabożeństwie fatimskim oraz w niedzielnych wyborach prezydenckich. Głosowanie jest prawem w demokracji, ale też obowiązkiem wynikającym z troski o dobro Ojczyzny. 

2.     W liturgii Kościoła w środę święta św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, w piątek św. Kingi, w sobotę św. Jakuba. 

3.    Msze św. w tygodniu rano o 7.30, a w piątek o 18.00 i w sobotę o 8.00.

 4.     W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po mszach św. Zbiórka do puszek na pojazdy dla misjonarzy. 

5.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują:w Skalniku– Beata Słota i Mieczysława Forma,w Brzezowej– Maria Buczakowska i Elżbieta Praskowicz.

6.     Dziękuję p. sołtysowi Piotrowi Bilskiemu za wykoszenie trawy na cmentarzu w Brzezowej.

7.     W zakrystii są kalendarze na nowy rok z wizerunkami Matki Bożej. Wrzesień poświęcony jest Matce Bożej Królowej Gór w Skalniku. Cena 3 zł.  

8.     Dziś o 15.00 pogrzeb śp. Jana Śmiertelnego. Wieczne odpoczywanie…. Uczestników pogrzebu proszę o założenie maseczek w kościele!

 

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Mirosław Wielgosz – zam. Kąty i Magdalena Konik – zam. Brzezowa.

Jeśli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa między tymi osobami proszony jest o poinformowanie w kancelarii parafialnej.


ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM