27.11.2022

I Niedziela Adwentu

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podejmijmy jakieś postanowienia większego zaangażowania w modlitwę, np. udział w roratach z dziećmi, pomoc potrzebującym, abstynencji czy rezygnacji z rozrywek.

2.     Codziennie, oprócz niedziel odprawiane będą roraty, czyli wotywna msza św. ku czci Matki Bożej. Zapraszam dzieci, szczególnie te komunijne, do udziału w roratach z lampionami. Będzie też losowanie figurki i inne atrakcje. Na jutro dzieci przynoszą karteczki z odpowiedzią na 1 pytanie: Z jakiej pochodzi Maryja?

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od rana. Proszę korzystać ze spowiedzi w ciągu tygodnia. W tym roku będzie także spowiedź przed świętami z większą ilością kapłanów.

4.     W sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Podczas tego nabożeństwa dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają cudowny medalik Niepokalanej.

5.     Msze św. w tygodniu w czwartek o 7.00 w pozostałe dni o 17.00. W Brzezowej o 15.00. oprócz poniedziałku, czwartku i soboty, w poniedziałek, czwartek i sobotę mszy świętej w Brzezowej nie będzie.

6.     Caritas zachęca do zabrania „Torby Miłosierdzia” i wypełnienia artykułami jako pomoc ubogim. Torby są wyłożone na półce i wypełnione przynosimy do kościoła do 16 grudnia. Świece Caritas będą rozprowadzane w trzecią niedzielę adwentu, 11 grudnia.

7.     W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara na cele kościelne, w tym wynagrodzenie dla organistów. Organista w Brzezowej będzie roznosił opłatki w poniedziałek i we wtorek od godziny 8.30 prosimy o życzliwe przyjęcie, ofiary z tej racji są częścią wynagrodzenia za pracę w naszej parafii.

8.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Małgorzata Truty; Grażyna Miśkowicz ; w Brzezowej –Bilska Krystyna, Źrebiec Anna..

9.     Przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia w tym roku podejmują: w Skalniku – Piątek Genowefa, Chmura Wioletta, Praszkowicz Maria - Gronek Bernadeta, Wójcik Józef - Janina, Forma Anna - Jan, Buczyński Franciszek - Dorota. W Brzezowej – G. 11 Za kościołem do Potoka: Mroczka Mariusz, Rogowska Maria, Cieklińska Elżbieta, Stańczak Mateusz Alicja, Czupa Robert Katarzyna.

10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania we wtorek. Zapraszam na Mszę świętą

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM