28.02.2021

II Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po gorzkich żalach spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w kościele.

2.     Dziś po sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci i przejście przed obrazem Matki Bożej.

3.     Dziś dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

4.     W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. A w tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych, będą pod koniec miesiąca, bliżej świąt.

5.     W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.00, w Brzezowej o 15.30.

6.     W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 16.30.

7.     Msze św. w tygodniu o 17.00. W Brzezowej we wtorek, środę i w czwartek o 16.00 i w piątek po drodze krzyżowej.

8.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża Janiny Wójcik, w Brzezowej Róża Marii Piątek. Składka na WSD w Rzeszowie. Gorzkie żale o 15.00.

9.     Z racji Roku św. Józefa w marcu w środy i w niedziele będziemy odmawiać modlitwę „Do Ciebie św. Józefie…” (będą na ławkach obrazki z tekstem)

10. Dziękuję za ofiary na kościół - 1 rodzina z Brzezowej (100 zł)

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Barbara Buczakowska i Edyta Buczyńska; w Brzezowej – Maria Piątek i Czesława Tocka.

Dyżur porządkowy na cmentarzu i parkingu w marcu i w kwietniu przejmują panowie: Stanisław Słota i Jerzy Forma.

12.   Czytajmy prasę katolicką. Ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny.

13. W przyszłą niedzielę będą do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł. i świece paschałki w cenie 10 zł.

14.   /Brzezowa/ Składka inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 404,50 zł.

Grupy świąteczne na Wielkanoc:

Skalnik – Buczyński Krzysztof, Jędrzejczyk Stanisław, Piątek Jan, Miśkowicz Marcin, Mroczka Jan, Tokarczyk Andrzej.

Brzezowa – Szeredy Maria, Buczakowska Maria, Władyka Piotr, Rak Jan, Piątek Władysław, Tocki Czesław, Tocki Franciszek.

21.02.2021

I Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka podczas nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Jutro święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3.     W piątek zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.00, w Brzezowej o 15.30, później msza św.

4.     W niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka podczas nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu. Po gorzkich żalach spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w kościele.

5.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes” pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

6.     Za tydzień na sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci i przejście przed obrazem Matki Bożej. Zapraszam.

7.     Msze św. w tygodniu: w środę rano o 7.00 w pozostałe dni o 17.00, w Brzezowej we wtorek o 15.30 i w piątek po drodze krzyżowej.

8.     Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz dekorację wielkopostną. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Danuta Miśkowicz i Dorota Marchewka; w Brzezowej – Anna Władyka i Beata Rak.

9.     Bóg zapłać za ofiary na kościół. Na prace przy kościele złożyła 1 rodzina z Brzezowej (zł). Zakończono już prace przy kościele. Teraz czekamy na odbiór i kosztorys prac po stronie parafii.

10.   Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

11.   /Brzezowa/ Dzisiejsza składka jest składką inwestycyjną.

14.02.2021

VI  Niedziela okresu zwykłego

1.     Za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, których wspomnienie przypada na dziś, powierzajmy nasz kontynent Bożej Opatrzności.

2.     Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3.     Najbliższa środa to Środa Popielcowa – rozpoczynamy czas Wielkiego Postu.

Msza św. z posypaniem głów popiołem o 17.00, w Brzezowej o 15.30. Składka w tym dniu, jako forma jałmużny, przeznaczona jest na Caritas parafialny.

4.     Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki w ciągu dnia) wszystkich, którzy ukończyli 18 lat do 60 roku życia. Pozostali od 14 roku życia zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto we wszystkie dni Wielkiego Postu obowiązuje zakaz wszelkich zabaw taneczno-muzycznych.

5.     W piątek zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.00, w Brzezowej o 15.30, później msza św.

6.     W niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym będzie o 15.00. Składka podczas nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie drogi krzyżowej oraz gorzkich żali możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.     Dzisiaj o 14.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele w Skalniku.

8.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Krystyna Nadymus i Wiesława Nadymus; w Brzezowej – Maria Szeredy i Agnieszka Tocka.

9.     Dziękuję za ofiary z racji kolędy. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Na prace przy kościele złożyło 2 rodziny z Brzezowej i 1 ze Skalnika = (zł). Bóg zapłać ks. Władysławowi za ofiarę na cele kościoła (zł).

10.   /Brzezowa/ Za tydzień składka inwestycyjna.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM