11.11.2018

XXXII Niedziela okresu zwykłego

1.     Obchodzimy dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Dziś o 12.00 w sanktuarium odśpiewamy hymn narodowy (4 zwrotki) w łączności ze wszystkimi Polakami w kraju i zagranicą.

2.     Dziś po mszach zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium w ramach jesiennej zbiórki płodów rolnych.

3.     Msze św. w tygodniu o 17.00. W Brzezowej w poniedziałek, we wtorek i w czwartek o 16.00.

4.     W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: jutro św. Jozafata Kuncewicza, we wtorek pierwszych męczenników polskich, w sobotę św. Elżbietę Węgierską.

5.     W piątek, po mszy św. zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

6.     We wtorek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Dorota Marchewka i Barbara Buczakowska; w Brzezowej – Ryszarda Szweda i Helena Mroczka.

8.     Czytajmy prasę katolicką. Źródło to specjalny numer na 100-lecie odzyskania niepodległości. /Brzezowa/ Ministranci rozdają gazetkę ‘Dobre Nowiny”. Bóg zapłać darczyńcy za zasponsorowanie daru do kościoła w postaci tronu pod monstrancję.

04.11.2018

XXXI Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium. Za tydzień po mszach zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium w ramach jesiennej zbiórki płodów rolnych.

2.     Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę o 17.00, w pozostałe dni rano o 7.00.  (rekolekcje kapłańskie)

3.     Wypominki czytamy codziennie po mszy św.

4.     W przyszłą niedzielę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Proszę o przystrojenie domów flagami biało-czerwonymi. Wójt Gminy zaprasza na uroczystości do Nowego Żmigrodu. Program wywieszony jest w gablotce.

5.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Wiesława Nadymus i Danuta Miśkowicz; w Brzezowej – Lucyna Opałka i Maria Mroczka.

6.     Czytajmy prasę katolicką. W Niedzieli m.in. artykuł „Jak przetrwać żałobę”, w Źródle „Czy dzieci zmarłe bez chrztu będą zbawione?”. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej z kalendarzem i dla dzieci Mały Rycerzyk Niepokalanej. Ministranci rozdają gazetkę ‘Dobre Nowiny”.

7.     W związku z jubileuszem odzyskania niepodległości przez Polskę można jeszcze kupić książeczkę „Mała księga patrioty” – śpiewnik pieśni patriotycznych z dwoma płytami CD w cenie 9 zł.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM