20. Niedziela okresu zwykłego 14.08.2022.

1.  Jutro na mszach św. poświęcenie owoców, kwiatów i ziół. O 11.00 msza dożynkowa. Dziękuję gospodarzom dożynek za przygotowanie wieńców i wszystkim z danego rejonu za włączenie się w to dziękczynienie za plony. Dziękuję chórowi męskiemu za uświetnienie śpiewem dzisiejszej liturgii.

2. W środę przypada wspomnienie św. Jacka.

3. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek jak w niedzielę, we wtorek i czwartek rano o 7.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w środę o 16.00 i w czwartek o 8.00.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku –  Krystyna Nadymus i Monika Miśkowicz; w Brzezowej – Opałka Krystyna i Tocka Weronika.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kaplicy. Wpłacili: Anna i Krzysztof Buczyńscy – Skalnik, Krystyna Nadymus – Skalnik. Bardzo dziękuję także rodzinie Miśkowiczów z Brzezowej za dofinansowanie inwentaryzacji budynku.

6. Zachęcam do podpisywania list w obronie chrześcijan, bo ta sprawa dotyczy każdego z nas a także przyszłych pokoleń. Potrzebne są takie regulacje prawne które zapewnią nam bezpieczeństwo.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM