Ogłoszenia duszpasterskie          

     


19.09.2021

XXV Niedziela okresu zwykłego

 

 

1.     Dziś w Dębowcu odpust ku czci MB Pojednawczyni grzeszników z La Salette.

 

2.     We wtorek święto św. Mateusza Apostoła, w czwartek wspomnienie. św. o. Pio

 

3.     Msze św. w tygodniu rano w poniedziałek i wtorek o 7.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w środa i czwartek o 16.30.

 

4.     W przyszłą niedzielę (ostatnia miesiąca) wracamy do indywidualnego błogosławieństwa, z przejściem pod obrazem Matki Bożej, dla dzieci oraz wszystkich chętnych.

 

5.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Anna Forma i Dorota Buczyńska; w Brzezowej – Dorota Źrebiec; Maria Rogowska.

 

6.     Dziś zbiórka do puszek na katolickie Radio VIA.

 

7.     W sobotę zbiórka ministrantów o godzinie 16.30.

 

8.     Składam serdeczne Bóg zapłać tym panom, którzy w tym tygodniu pracowali przy budowie Kaplicy. Panu Wójtowi Andrzejowi Stachurskiemu dziękujemy za dostarczenie piasku.

 

9.     Zapowiedzi przedślubne: Marta Szeredy parafia Samoklęski i Łukasz Nizioł parafia Skalnik zapowiedź I.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę Kaplicy.

 

11. /Brzezowa/ Bóg zapłać za ofiary na malowanie dachu.

 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.


05.09.2021

23. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom. 

2.     W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP. Poświęcenie ziarna na zasiew. 

3.     W niedzielę przeżywamy w parafii odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, Królowej Gór. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Potyrała, Dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej. 

Zapraszam do udziału w uroczystej sumie odpustowej strażaków z pocztami sztandarowymi ze Skalnika i z Brzezowej, panie do niesienia figur w strojach ludowych, młodzież i dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów.  

4.     Do odpustu przygotowujemy się przez Triduum Maryjne. Msze św. z kazaniem o 18.00. Później o 20.30 nabożeństwo zakończone apelem Jasnogórskim. 

5.     Msze św. w tygodniu o 18.00. W Brzezowej w środę o 16.30.  

6.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Wiesława Stopa, Anna Borycka i Maria Nadymus, w Brzezowej – Joanna Stoś i Alfreda Cieklińska.

Dyżur na cmentarzu we wrześniu przejmują panowie: Stanisław Jędrzejczyk i Marcin Miśkowicz. 

7.       Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kaplicy. Wpłacili: . Dziękuję za przywiezienie ziemi  panom Andrzejowi Stachurskiemu wójtowi z Osieka i p. Pawłowi Bazan z Nowego Żmigrodu. 

8.     /Brzezowa/ Bóg zapłać za ofiary na malowanie dachu. 

9.     Czytajmy prasę katolicką.  

10. Decyzją księdza bp z dniem 1 IX nastąpiła zmiana na stanowisku proboszcza parafii. Wszystkim dziękuję za wspólne 7 lat modlitwy i pracy. Nowym proboszczem został ks. Krzysztof Biernacki. Nowemu proboszczowi życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB Skalnickiej w posłudze kapłańskiej.


29.08.2021

22. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziś błogosławieństwo indywidualne po sumie i przejście przed obrazem Matki Bożej. 

2.     W środę rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Msza św. dla dzieci o godz. 8.30. 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

4.     W piątek odwiedziny chorych od rana, a w sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. 

5.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi róża Olgi Miśkowicz, w Brzezowej róża Barbary Czupa. Składka na WSD. 

6.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek rano o 7.00., w środę o 8.30. W Brzezowej w czwartek i w piątek o 16.30.  

7.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Edyta Buczyńska i Ewelina Stopa, w Brzezowej – Karolina Tokarczyk i Teresa Miśkowicz. 

8.       Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kaplicy. Wpłacili: ... Bóg zapłać naszemu rodakowi księdzu Władysławowi Wyszowadzkiemu, który też wspomógł budowę kaplicy oraz malowanie dachu na kościele w Brzezowej.  

9.     Dziękuję także wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy kaplicy.  

10. Tak jak słyszeliśmy z komunikatu Episkopatu, za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom. Proszę PZCaritas o zorganizowanie tej zbiórki.  

11. Czytajmy prasę katolicką. Dziś nowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka (po 3 zł), Mały Gość Niedzielny oraz ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny.22.08.2021

21. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Jutro wspomnienie bł. Władysława Findysza. Odpust w Nowym Żmigrodzie o 11.00

2.     We wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej (odpust w Polanach), w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę św. Augustyna. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo indywidualne po sumie i przejście przed obrazem Matki Bożej.

3.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, w środę i w piątek rano o 7.00. W Brzezowej w poniedziałek i w środę rano o 8.00, w czwartek o 16.30.

4.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Dorota Marchewka i Barbara Buczakowska; w Brzezowej – Stanisława Władyka i Agata Konik. 

5.       Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kaplicy.

6.       Dziękuję także wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy kaplicy. Dziś na 14.00 zapraszam Komitet budowy na spotkanie.

7.     Przygotowujmy się duchowo do odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej, Królowej Gór., który zbiegnie się z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, wielkiego czciciela Maryi. Odpust będzie 12 września, suma odpustowa o godz. 12.30. Do odpustu będziemy przygotowywać się przez Triduum Maryjne.

8.     /Brzezowa/ W związku z podwyższką cen i zmianą firmy do malowania dachu na kościele, Wspólnota Leśna nie będzie w stanie ponieść wszystkich kosztów. Dlatego inwestycję tę musimy ponieść wspólnie. Proszę o wsparcie finansowe w kopertach, czyli minimum 100 zł od numeru. Tam, gdzie mieszka więcej rodzin, to wsparcie mogłoby być obfitsze. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

9.     Wszystkich rodaków, w kraju i za granicą, także wszystkich, którzy mają na tym cmentarzu pochowanych bliskich, proszę o wsparcie finansowe. Można wpłacać w kopertach z podpisem (zaznaczyć, jeśli ktoś nie chce by wyczytywać go imiennie lub samej kwoty) albo bezpośrednio na konto bankowe. Nr konta można znaleźć na stronie parafialnej. Przypominam o nowym koncie w banku PKO SA.

Bank Pekao SA 88 1240 2337 1111 0011 0716 8552


ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM