22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocna

1.     Msze w tygodniu o 18.00. Z powodu wyjazdu na pielgrzymkę z do Łagiewnik nie będzie mszy świętej w czwartek w kościele parafialnym. W Brzezowej o 16.00. nie będzie mszy świętej w Brzezowej w czwartek. Nabożeństwa majowe po mszy św.

2.     W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje. W zależności od pogody procesja będzie : w poniedziałek na dworzysko, we wtorek przy krzyżu misyjnym, w środę Skalnik dół. W Brzezowej procesją we wtorek o 16.00.

3.     W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominam o wypełnieniu przykazania kościelnego, czyli o spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Po sumie błogosławieństwo dzieci przed obrazem M.B. Skalnickiej.

4.     W najbliższą sobotę pięciu kleryków naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu, polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

5.     W piątek rozpoczynamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego.

6.     BRZEZOWA. Dziękuję młodzieży która przystąpiła do Bierzmowania za dar ołtarza którym jest ornat.

7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Maria Buczyńska - Grażyna Wójcik, w Brzezowej – Dorota Źrebiec; Maria Rogowska.

8.     29 maja na rynku w Nowym Żmigrodzie odbędzie się Koncert z okazji Dnia Matki na Ludową Nutę. Początek godzina 15.00.

9.     Bardzo proszę, aby osoby które zgłosiły się na wyjazd do Łagiewnik złożyły po 60 zł. w zakrystii po Mszy świętej w poniedziałek. Wyjazd nastąpi w czwartek o 6.00 rano, bardzo proszę by zgromadzić się o 5.45. są jeszcze wolne miejsca. Bardzo proszę by dzieci wzięły z sobą stroje komunijne i przebrały się na miejscu.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM