13.06.2021

11. Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś po mszach św. litania do Serca Pana Jezusa i odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2.     Dziś 13. dzień miesiąca, dzień fatimski. Zapraszam po południu o 14.00 na różaniec i procesję z figurką Matki Bożej Fatimskiej.

3.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek i w piątek rano o 7.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej w środę i w czwartek o 16.30.

4.     Caritas diecezji rzeszowskiej organizuje 5 turnusów wakacyjnych dla dzieci, dlatego prosi o wsparcie materialne przez zakup tzw. cegiełki. Minimalna cena 5 zł.

5.      W przyszłą niedzielę, na prośbę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w remoncie domu rekolekcyjnego im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie.

6.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Teresa Miśkowicz i Jolanta Szmyd; w Brzezowej – Maria Pałka i Maria Mroczka.

Bóg zapłać za ofiarę na sanktuarium – ofiarodawca spoza parafii. Przypominam o wpłatach na budowę kaplicy cmentarnej. Dokumenty są już skompletowane, teraz tylko czekamy na ostateczne pozwolenie na budowę…

7.       Czytajmy prasę katolicką.

8.       /Brzezowa/ W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

9.       Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Mirosław Buczyński ze Skalnika i Karolina Bajowska z Umieszcza.

Jeśli ktoś wie o przeszkodach między tymi osobami do zawarcia małżeństwa proszę o zgłoszenie

tego faktu w kancelarii.

6.06.2021

10. Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność.

2.     Po mszy rannej zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie rocznica I Komunii św.

3.     Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało różom różańcowym, wszystkim za udział w procesji, także w oktawie. Do czwartku procesje po mszy św.

4.     W czwartek zakończenie oktawy, błogosławieństwo wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

5.      W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.     W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. A w niedzielę 13. dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie. Po południu o 15.00 zapraszam na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej.

7.     Msze św. w tygodniu o 18.00. W Brzezowej codziennie oprócz poniedziałku i soboty o 16.30.

8.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Maria Buczyńska i Grażyna Wójcik; w Brzezowej – Jolanta Rak i Renata Opałka.

9.       Czytajmy prasę katolicką.  Ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny.

10.   Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Mirosław Buczyński ze Skalnika i Karolina Bajowska z Umieszcza.

tego faktu w kancelarii.

30.05.2021

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1.     Dziś ostatnia niedziela miesiąca – po sumie błogosławieństwo indywidualne i przejście przed obrazem Matki Bożej.

2.     Jutro święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe.

3.     We wtorek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy odmawiać codziennie litanię do Serca Pana Jezusa.

4.     W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna msza św. z procesją do czterech ołtarzy o 9.30. W Brzezowej o 12.30.

Ołtarze na Boże Ciało: Skalnik - IZofia Buczyńska i Jan Stopa (Genowefa Piątek),  IIWiesława Nadymus i Bernadeta Gronek (Wiesława Buczyńska), IIIWeronika Miśkowicz, Olga Miśkowicz i Franciszek Piątek (Anna Forma), IVJanina Wójcik i Tadeusz Buczyński (Janina Wójcik).

Brzezowa: I – przy remizie – róże: Miśkowicz Alicja, Miśkowicz Tadeusz II – przy Domu Ludowym – róże: Źrebiec Maria, Mroczka Dominik III – u p. Mroczki – róże: Mroczka  Stanisław, Piątek Maria IV – przy kościele – róże: Tocka Katarzyna i Czupa Barbara. Róża Marii Mroczka stroi drogę przejścia Najświętszego Sakramentu.

5.     Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, proszę panie do niesienia figur, panów do chorągwi, baldachimu, a dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach mogą iść w swoich miejscowościach. Przez cały tydzień będą procesje wokół kościoła, w niedzielę po sumie. Proszę dzieci do sypania kwiatów i panów do baldachimu.

6.     W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień dziękczynienia. Na sumie będzie uroczystość rocznicy I Komunii św. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic będzie po mszy porannej o 8.00. W Brzezowej różaniec przed mszą prowadzi Róża Marii Źrebiec. Składka na cele diecezjalne.

7.     W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od rana. Proszę korzystać ze spowiedzi w ciągu tygodnia, także dzieci rocznicowe i ich rodzice.

8.     W pierwszą sobotę wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy rozpoczniemy mszą św. o 17.30, później różaniec wynagradzający i procesja.

9.     Msze św. w tygodniu we wtorek rano o 7.00, w sobotę o 17.30. W Brzezowej codziennie o 16.30, oprócz wtorku i soboty.

10. Jutro spotkanie dla dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św. po mszy św.W środę zbiórka ministrantów po mszy św.

11.   Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – rodzice dzieci rocznicowych; w Brzezowej – Maria Kurek i Krystyna Mroczka.

Dyżur porządkowy na cmentarzu i parkingu przejmują panowie: Piotr Mroczka i Marek Nizioł.

Bóg zapłać za pracę przy kościele panom z róż i nie tylko. Tym razem było dużo więcej osób.

12.   Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka. Do nabycia są emblematy na okna do przystrojenia na Boże Ciało. (2,50)

13. Dziś dzień otwartych strażnic - OSP Skalnik i Brzezowa zaprasza dzieci od 14.00 - 18.00.

14. Od 1 czerwca wchodzą nowe przepisy ruchu drogowego - proszę się zapoznać.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM