02.05.2021

V Niedziela Wielkanocna

1.     Dziś dzień zawierzenia św. Józefowi naszej parafii.

2.     Po sumie nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na WSD.

3.     Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony ku czci Matki Bożej przez śpiew litanii loretańskiej. Nabożeństwo będzie po mszy św.

4.     Jutro uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Wywieśmy flagi maryjne i narodowe.

5.     We wtorek wspomnienie św. Floriana. Zapraszam strażaków ze sztandarami na mszę św. ku czci swojego patrona. W czwartek święto Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski.

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Codziennie korzystajmy ze spowiedzi. Odwiedziny chorych w piątek od rana.

7.     W piątek przypada też dzień diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość adoracji do 19.30.

8.     Za tydzień, w niedzielę o 11.oo w naszej parafii 10 dzieci przyjmie pierwszy raz Pana Jezusa pod postacią chleba eucharystycznego do swojego serca. Na tę uroczystość I Komunii zapraszam przede wszystkim osoby związane z dzieckiem. Pozostali niech skorzystają z mszy porannej lub w Brzezowej. Spowiedź dzieci komunijnych w sobotę o 16.30. Msza św. będzie wyjątkowo w tym dniu o 17.00. A po mszy św. próba dzieci z organistą. Proszę, aby rodzice, chrzestni i zainteresowani skorzystali ze spowiedzi w tygodniu przed mszą św.

9.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – rodzice dzieci komunijnych; w Brzezowej – Wioleta Szudy i Krystyna Opałka.

Bóg zapłać za ofiary na pokrycie kosztów związanych z remontem dachu. Złożyły 3 rodziny.

Bardzo proszę, gdyby ktoś miał gruz czy ziemię, aby wysypywać na parkingu z tyłu ubikacji. Będzie tam zaznaczony teren….

10.   Czytajmy prasę katolicka. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka dla dzieci. W sklepiku do nabycia są flagi maryjne i biało-czerwone.

25.04.2021

IV Niedziela Wielkanocna

1.     Dziękuję za udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Wojciecha.

2.     Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

3.     Dziś po sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci i przejście przed obrazem Matki Bożej.

4.     W środę (28 IV) we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczynamy Triduum ku czci św. Józefa, którego zwieńczeniem będzie oddanie w opiekę św. Józefowi naszej Diecezji 1 maja o godz. 11.00. Uczynią to księża biskupi w dwóch parafiach pw. św. Józefa w Rzeszowie i w Skołyszynie. A 2 maja, w niedzielę takie zawierzenie św. Józefowi odbędzie się w każdej parafii.

5.     W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. Jest to także I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.30. Przez cały maj niech nasze domy zdobią flagi maryjne, a przed uroczystością 3. maja także flagi narodowe.

6.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża Wiesławy Nadymus, w Brzezowej Róża Marii Piątek. Składka na WSD.

7.     Msze św. w tygodniu o 18.00. W Brzezowej we wtorek i w środę o 16.30.

8.     Spotkanie dzieci komunijnych jutro o 17.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 14.00. Bierzmowanie odbędzie się 11 maja w Samoklęskach o godz. 16.00.

9.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Maria Buczyńska i Maria Adamska; w Brzezowej – Renata Czupa i Teresa Rzepka.

Dyżur porządkowy na cmentarzu przejmują panowie: Krzysztof Mroczka i Józef Miśkowicz.

10.   Czytajmy prasę katolicka. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny.

18.04.2021

III Niedziela Wielkanocna

1.     Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Jest to także Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcam do czytania całymi rodzinami.

2.     W piątek obchodzimy uroczystość ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W Brzezowej obchodzimy odpust. Sumę odpustową o 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Hyziak, proboszcz z parafii Kąty. Ze względu na trwające obostrzenia procesja bez figur, jedynie krzyż i chorągwie. Zapraszam wszystkich do udziału w tym odpuście. W związku z tym, że jest to uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.     Msze św. w tygodniu: w piątek rano o 7.00, w pozostałe dni o 18.00. W Brzezowej we wtorek, w środę i w czwartek o 16.30, w piątek o 11.00

4.     W przyszłą niedzielę (ostatnia miesiąca) błogosławieństwo indywidualne dzieci i przejście przed obrazem Matki Bożej po sumie.

5.     Dziś po sumie proszę o pozostanie na krótkie spotkanie członków Komitetu Budowy Kaplicy.

6.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Stanisława Buczyńska i Janina Praskowicz; w Brzezowej – Sandra Spyrka i Zofia Leputa. Osoby z grupy świątecznej proszę rozebranie dekoracji Bożego Grobu i ustawienie poszczególnych elementów na stałe miejsce.

7.       Czytajmy prasę katolicką. W Brzezowej do nabycia książki: Wszystko o św. Faustynie i o św. Rodzinie.

8.       Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest on obowiązkowy! (informacja wójta…)

9.       Rozliczenie prac związanych z wymianą dachu na kościele…(informacja proboszcza)

10.   /Brzezowa/ Dziś składka inwestycyjna. Rozliczenie prac związanych z parkingiem…(informacja proboszcza)

11. Przypominam o obowiązku wynikającym z 3. przykazania kościelnego, aby przyjąć Komunię św. w okresie wielkanocnym. Kto nie był u spowiedzi i Komunii św. teraz, to ma czas do uroczystości Zesłania Ducha Św., która przypada 23 maja.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM