15.09.2019

XXIV Niedziela okresu zwykłego

1.     Dziś zbiórka do puszek na radio VIA.

2.     Dziś w Kościele rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”

3.     W środę święto św. Stanisława Kostki, w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty.

4.     W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5.     Msze św. w tygodniu o 18.00. W Brzezowej we wtorek i w czwartek o 17.00.

6.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek po mszy św.

7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Anna Buczyńska i Maria Jędrzejczyk; w Brzezowej – Agata Konik i Karolina Tokarczyk.

8.     Czytajmy prasę katolicką.

08.09.2019

XXIII Niedziela okresu zwykłego

1.     Przeżywamy dziś w parafii odpust ku czci MB Bolesnej – Królowej Gór. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez udział w Triduum Maryjnym.  dziękuję wszystkim parafianom i nie tylko, którzy wzięli udział w tych nabożeństwach. Dziękuję ks. Robertowi Mokrzyckiemu – za wygłoszone dziś słowo Boże i za prowadzenie uroczystości odpustowej

Za udział w dzisiejszej uroczystości dziękuję Ochotniczej Straży ze Skalnika ze sztandarem, dziękuję Rejonowemu Kołu Pszczelarskiemu z Nowego Żmigrodu za udział ze swoim sztandarem, na którym widnieje MB Skalnicka. Dziękuję paniom niosącym figury oraz  dzieciom za udział w procesji. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom za piękną służbę przez całe Triduum. Naszym organistom oraz chórowi męskiemu za uświetnienie dzisiejszej liturgii.

Na ręce księdza dziekana składam podziękowanie wszystkim kapłanom z dekanatu za przybycie na nasz odpust, za posługę w konfesjonale.

Dziękuję wszystkim parafianom, za zaangażowanie się w modlitwy, oraz prace porządkowe. Dziękuję Wam, którzy jako pielgrzymi stajecie dziś w tym sanktuarium, aby uczcić naszą niebieską Matkę, Panią Skalnicką. Niech Maryja, Bolesna Matka, Królowa Gór wszystkim wyprasza wiele łask u swojego Syn..

Dzisiaj w sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św.

2.     Dziś po mszach poświęcenie ziarna na zasiew.

3.     W liturgii Kościoła w czwartek przypada wspomnienie Imienia NMP, MB Rzeszowskiej w naszej diecezji, w piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4.     W piątek - 13. dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św., różaniec pokutny i procesja z figurką MB.

5.     W sobotę w Polsce organizowana jest modlitewna akcja „Polska pod Krzyżem”. Można wziąć udział w drodze krzyżowej na górę Grzywacką – początek o 14.00.

6.     W przyszłą niedzielę składka do puszek na diecezjalne Radio VIA.

7.     Msze św. w tygodniu o 18.00. W Brzezowej we wtorek, w środę i w czwartek o 17.00.

8.     Księża Misjonarze Saletyni zapraszają na wrześniowy odpust ku czci MB z La Salette w niedzielę o godz. 11.00. Przewodniczył będzie abp Mieczysław Mokrzycki. Przygotowanie rozpoczyna się od czwartku. Dokładne informacje na plakacie w gablotce.

9.     Dziękuję za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Jolanta Cofor i Agnieszka Piątek; w Brzezowej – Barbara Czupa i Alicja Miśkowicz.

10. Czytajmy prasę katolicką. Młodzież sprzedaje pamiątki sanktuaryjne przed kościołem (na początku kramów, nowość magnesy z wizerunkiem MB lub kościoła).

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM