24.03.2019

III Niedziela Wielkiego Postu

1.

Dziś gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka na kwiaty do Bożego Grobu. Po nabożeństwie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

2.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Na mszach św. uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3.

Msza św. we wtorek rano o 7.00 a w sobotę o 8.00, w pozostałe dni o 18.00.  W Brzezowej msza św. jutro o 16.30, w środę i w czwartek o 17.00, a w piątek o 16.00 droga krzyżowa i msza św.

4.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.30.

5.

W piątek po drodze krzyżowej zapraszam na spotkanie wszystkich dzierżawców.

6.

W przyszłą niedzielę na sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci.

7.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 5 kwietnia (tj. piątek). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Grzegorz Nagi – notariusz Sądu Biskupiego w Rzeszowie.

8.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie tydzień później czyli 12 kwietnia.

9.

W tym roku odpust ku czci św. Wojciecha w Brzezowej będzie 29 kwietnia, tj. poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia.

10.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę w zamian za kwiaty na potrzeby kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują:

w Skalniku – Maria Jędrzejczyk i Agnieszka Piątek, w Brzezowej – Maria Piątek i Czesława Tocka.

11.

Czytajmy prasę katolicką. Mały Gość Niedzielny dla starszych dzieci. Moja Rodzina oraz dla młodych Wzrastanie.

17.03.2019

II Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. „Ad Gentes”. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom

2.     Dziś nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po nabożeństwie możliwość zakupienia książeczki o bł. ks. Jerzym Popiełuszko.

3.     We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4.     Msze św. w tygodniu o 18.00.  W Brzezowej msze św. we wtorek, w środę, w czwartek o 17.00, a w piątek o 16.00 droga krzyżowa i msza św.

5.     W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.30.

6.     W piątek po drodze krzyżowej Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

7.     Spotkanie Zespołu Caritas we wtorek po mszy św.

8.     Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Proszę zabrać darmową gazetkę, ulotkę i proszę zgłaszać swój udział w zakrystii.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Jolanta Cofor i Anna Buczyńska, w Brzezowej – Anna Władyka i Beata Rak.

Sprzątanie na święta wielkanocne: Skalnik – Miśkowicz Grażyna, Źrebiec Maria, Szeredy Bożena, Szeredy Stefania, Słota Beata, Forma Mieczysława, Stoś Halina.

Brzezowa – Szudy Wioleta, Szot Monika, Leputa Zofia, Spyrka Sandra, Bilska Iwona, Nadymus Helena, Leputa Jolanta.

11. Dyżurnych na cmentarzu proszę o wywiezienie ze śmietnika do kontenera szkła i plastiku w tym tygodniu, ponieważ kontener jest zgłoszony do wywozu.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM