26.03.2023.

V niedziela Wielkiego Postu

1.   Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego postu. Za tydzień niedziela palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, na mszę świętą przynosimy palmy do poświęcenia.

 

2.   Nabożeństwo Gorzkich żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka podczas gorzkich żali na kwiaty do Bożego Grobu.

 

3.   W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

4.   Bardzo serdecznie dziękuję naszemu chórowi za odśpiewany Akatystu ku czci Bogarodzicy podczas wczorajszej uroczystości. Bóg zapłać składam na ręce Pana Franciszka który przygotowywał chór i prowadził próby.

 

5.   Msze święte w tygodniu w Kościele parafialnym o 18.00, we wtorek i czwartek o 7.00. W Brzezowej w poniedziałek i środę o 16.00.

 

6.   Dziękuję za sprzątanie Kościoła: Dyżur porządkowy przejmują w Kościele grupy świąteczne.

 

7.   Skalnik: Buczyński Henryk Maria, Adamski Bogdan Maria, Buczyński     Tadeusz Stanisława, Tomkiewicz Stanisława Tadeusz, Buczyński Jerzy Wiesława, Pykosz Klementyna Kazimierz.

 

8.   Brzezowa: Opałka Jan, Mroczka Jan Maria, Szweda Jan Ryszarda, Stoś Weronika, Mroczka Stanisław Helena, Nadymus Józef, Tyrpak Janina, Adrian Ilona. Ziomek Józef Bernardyna, Opałka Jadwiga Jacek Krystyna, Mroczka Józef Stefania, Andrzej Katarzyna, Mroczka Dominik Maria Jan Wioletta, Stachurski Tadeusz Teresa.

 

9.   Spowiedź świąteczna w naszej parafii 31 marca (piątek) od 15.00 – 17.30 z przerwą od 16.00 do 16.30. W Brzezowej od 16.00 – 17.15.

 

W piątek Droga Krzyżowa przez Skalnik, pójdziemy po mszy świętej proszę aby przynieść ze sobą znicze, drogę Krzyżową zakończymy na cmentarzu przy Kaplicy. W piątek z racji spowiedzi nie będzie Mszy i drogi Krzyżowej w Brzezowej, zapraszam do Kościoła parafialnego.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM