20.05.2018

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1.    Dziś kończy się okres wielkanocny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Radio VIA.

2.    Jutro święto NMP Matki Kościoła. Odpust w Myscowej i w Mrukowej. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszej parafii ks. bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Kąty, Nowy Żmigród i Samoklęski (70 osób). Msza św. odprawiona będzie o 17.00. O 16.00 gromadzi się młodzież i świadkowie na próbę. Bardzo proszę rodziców i świadków o korzystanie ze spowiedzi codziennie przed mszą św.

4.    Majówka codziennie o 18.00 z wyjątkiem czwartku. W Brzezowej majówka o 16.30 w poniedziałek, we wtorek i w sobotę.

5.    W przyszłą niedzielę na sumie będzie obchodzony jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza. Zapraszamy na mszę świętą o 11.00.

6.    Spotkanie z kandydatami do bierzmowania jutro po mszy św. Od jutra Triduum modlitw do Ducha Św. przed bierzmowaniem. Kandydaci obowiązkowo.

7.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują:

w Skalniku

– Agnieszka Majewska i Agnieszka Miśkowicz;

w Brzezowej

– Krystyna Bilska i Anna Źrebiec.

8.    Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Ołtarze na Boże Ciało:

I – róże: Buczyńska Zofia i Gronek Bernadeta (Gronek)

II – róże: Miśkowicz Weronika i Buczyński Tadeusz (Buczyński T.)

III – róże: Wójcik Janina i Piątek Franciszek (Piątek F.)

IV– róże: Miśkowicz Olga, Nadymus Wiesława i Stopa Jan (Wójcik Wł..)

W Brzezowej:

I – przy remizie – róże: Miśkowicz Alicja, Miśkowicz Tadeusz

II – przy Domu Ludowym – róże: Źrebiec Maria, Mroczka Dominik

III – u p. Szwedy – róże: Mroczka Stanisław, Piątek Maria

IV – przy kościele – róże: Tocka Katarzyna i Czupa Barbara.

Róża Marii Mroczka stroi drogę przejścia Najświętszego Sakramentu.

13.05.2018

VII Niedziela Wielkanocna- Wniebowstąpienie

1.     Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia w naszej parafii I Komunia św. o g. 11.00.

2.     Przez cały tydzień dzieci komunijne przychodzą w swoich strojach na mszę św., (tzw. Biały Tydzień), o godz. 18.00.

3.     Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Dziś z racji I Komunii św. nabożeństwo i procesja z figurką Matki Bożej oraz majówka o 18.00.

4.     Codziennie w Brzezowej majówka o 16.30, poza sobotą. W sobotę w Brzezowej nie będzie nabożeństwa.

5.     W sobotę 19 V wyruszamy na pielgrzymko-wycieczkę do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd spod sanktuarium o 6.00 rano.

6.     W środę obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7.     W sobotę (19 V) w katedrze rzeszowskiej o g. 10.00 ks. biskup udzieli święceń kapłańskich. Módlmy się w intencji nowych kapłanów naszej diecezji.

8.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego. Składka przeznaczona będzie na diecezjalne Radio VIA.

9.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby kościoła w zamian za kwiaty. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Anna Buczyńska i Maria Jędrzejczyk; w Brzezowej – Teresa Stachurska i Beata Homlak.

Dyżur porządkowy na cmentarzu i parkingu przejmują panowie: Adam Truty i Edward Miśkowicz.

10. Czytajmy prasę katolicką.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM