12.01.2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

1.     Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2.     W czwartek nasza parafia łączy się poprzez modlitwę z Wyższym Seminarium Duchownym (tzw. „most modlitewny”), by dziękować za powołania kapłańskie i prosić o nowe. Dziś z tej racji będzie adoracja.

3.     W tym tygodniu msze św. rano o 7.00 w poniedziałek, we wtorek i w piątek; o 17.00 w środę, w czwartek i w sobotę. W Brzezowej w czwartek o 16.00.

4.     Zakończyłem kolędowanie w Brzezowej. Bóg zapłać za przyjęcie, miłą atmosferę, dobre rozmowy oraz ofiary. Dziękuję także w imieniu ministrantów.

5.     Ogrzewanie za rok 2019 zapłaciło 41 na 53. /Brzezowa/ opłata za sprzątanie cmentarza 20 zł…….

6.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Jolanta Szmyd i Małgorzata Truty, w Brzezowej – Stanisława Tokarczyk i Anna Tokarczyk.

7.     Czytajmy prasę katolicką. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty zespołu Jakubowe Muszelki jako cegiełki na obronę życia dzieci poczętych.

05.01.2020

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka na WSD.

2.     Dziś o 15.00 zapraszamy na koncert kolęd i wspólne kolędowanie z chórem parafialnym.

3.     Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła jak w niedzielę. Składka na misje.

4.     W święto Trzech Króli dzieci ze SP w Skalniku zaprezentują jasełka po sumie.

5.     W tym tygodniu msze św. rano o 7.00, w sobotę rano o 8.00.

6.     Zakończyłem kolędowanie w Skalniku. Bóg zapłać za przyjęcie, bardzo miłą atmosferę, dobre rozmowy i ofiary. Dziękuję w imieniu ministrantów także za ofiary za ich służbę.

7.     Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej będzie w Brzezowej we wtorek od 9.00 (od góry- strona lewa - kościół), w czwartek od 9.00 (strona prawa od góry). W środę będzie przerwa.

8.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Troskę o czystość w świątyni przejmują: w Skalniku – Grażyna Wójcik i Teresa Miśkowicz, w Brzezowej – Wioleta Szudy i Krystyna Opałka.

10. Czytajmy prasę katolicką. Niedziela z dodatkiem: Modlitwy w każdym czasie. Przypominam, że Niedziela jak i Gość Niedzielny w cenie 6 zł. W zakrystii są do nabycia płyty zespołu Jakubowe Muszelki jako cegiełki na obronę życia dzieci poczętych (12 piosenek) cena od 20 zł.

ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM