Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                       

25.07.2021

16. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     Dziś po mszach poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Do puszek zbierane są ofiary w ramach akcji MIVA Polska 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku. Pieniądze przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy. (proszę kierowców o wskazanie nowego pojazdu) 

2.     Dziś obchodzimy też I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Polecamy w naszych modlitwach wszystkich seniorów. 

3.     Jutro w liturgii wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej, w czwartek wspomnienie św. Marty. 

4.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża Tadeusza Buczyńskiego, w Brzezowej Róża Dominika Mroczki. Składka na cele diecezjalne. 

5.     Przypominam, że za tydzień w ramach pomocy poszkodowanym w powodziach w Europie zbiórka do puszek. Zbiórkę przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas.  

6.     Msze św. w tygodniu: wtorek i czwartek o 7.00, w sobotę rano o 8.00. W Brzezowej w poniedziałek i w środę o 16.30. 

7.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Anna Buczyńska i Maria Jędrzejczyk; w Brzezowej – Teresa Stachurska i Anna Stachoń. Nie zwozimy już gruzu ani ziemi na parking. Teren został wyrównany. 

8.       Parafia ma nowe konto bankowe. Proszę się zapoznać i ewentualne wpłaty dokonywać na to konto w Banku PKO S.A. Punkt Banku jest też w Nowym Żmigrodzie. Bank Pekao SA 88 1240 2337 1111 0011 0716 8552  

9.       Czytajmy prasę katolicką. W koszyczkach są modlitwy kierowców do przyklejenia i breloczki – cena 2 zł. Inne breloczki metalowe w kształcie rybki lub róży dostępne są w sklepiku. 

 

Wszystkim parafianom oraz pielgrzymom i turystom życzę dobrego wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

18.07.2021

16. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny – odpust w Samoklęskach, w piątek święto św. Brygidy, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi. 

2.     Od dziś rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa. Modlimy się za kierowców i wszystkich podróżujących. Na zakończenie tego tygodnia w przyszłą niedzielę poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Do puszek będą zbierane ofiary w ramach akcji MIVA Polska 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku. Pieniądze przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy. 

3.     W przyszłą niedzielę, z inicjatywy papieża Franciszka, będziemy obchodzić I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. 

4.     Przewodniczący Episkopatu Polski ogłosił przyszłą niedzielę Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. W ramach pomocy Caritas ogłasza też zbiórkę do puszek. Tę zbiórkę przeniesiemy na pierwszą niedzielę sierpnia. 

5.     Msze św. w tygodniu do piątku rano o 7.00, w sobotę rano o 8.00. 

6.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Olimpia Mroczka i Jolanta Cofor; w Brzezowej – Wioletta Mroczka i Beata Homlak. 

7.       Bóg zapłać za ofiary na budowę kaplicy. Od przyszłej niedzieli będę wyczytywał wszystkich ofiarodawców, jeśli ktoś chce pozostać anonimowy to proszę to zgłosić. 

8.       Czytajmy prasę katolicką.  

9.       /Brzezowa/ Dziś  składka inwestycyjna. 

Wszystkim parafianom oraz pielgrzymom i turystom życzę dobrego wakacyjnego odpoczynku. Pozdrawiamy także wszystkich rodaków poza granicami naszego kraju.


11.07.2021

15. Niedziela okresu zwykłego

 

1.     We wtorek zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Msza św., następnie różaniec pokutny i procesja z figurką Matki Bożej. 

2.     W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z koronką po mszy św. 

3.     Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, wtorek  i w piątek o 18.00, w sobotę o 8.00, w środę i w czwartek rano o 7.00. W Brzezowej w poniedziałek i w piątek o 16.30. 

4.       Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dyżur porządkowy przejmują panie: w Skalniku – Ewa Miśkowicz i Maria Nizioł; w Brzezowej – Krystyna Opałka i Katarzyna Mroczka. 

5.       Bóg zapłać za ofiary na budowę kaplicy.  

6.       Czytajmy prasę katolicką. Ministranci rozdają gazetkę ewangelizacyjną Dobre Nowiny. 

7.       Proszę przygotować się do dożynek sierpniowych. Gospodyni – Skalnik góra, gospodarz z Brzezowej. 

8.       /Brzezowa/ Za tydzień składka inwestycyjna. 

Wszystkim parafianom oraz pielgrzymom i turystom życzę dobrego wakacyjnego odpoczynku.
ZAPRASZAMY DO SANKTUARIUM